Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Ürettiğiniz meyvelerin normal manavda satılan meyvelerden farkı nedir ?
Cevabı Görüntüleyin
Tarlamvar deneyim yaşatır. Ağaç sahipleri meyvelerinin üretim sürecini platform üzerinden takip eder. Nerede, nasıl ve kim tarafından üretildiğini bildigi gıdalar tüketir. Meyve bahçelerinde yer alan tüm ağaçlar organik veya iyi tarım uygulamaları dahilinde yetiştirilir. Bu uygulamalar ile yetiştirilen ürünlerin insan sağlığına zararlı kimyasal, mikrobiyolojik ve fiziksel kalıntılar içermediği; çevreyi kirletmeden ve doğal dengeye zarar vermeden üretildiği; üretimi sırasında insan ve diğer canlıların olumsuz etkilenmediği, üretildiği ve tüketildiği ülkelerin tarımsal mevzuatına uygun olarak üretildiği belge ile garanti altına alınmış olmaktadır.
Mevsimsel şartların ağır geçtiği bir dönemde ağacımdan hiçbir ürün alamamam durumunda ne olacak?
Cevabı Görüntüleyin
Tarlamvar, sitesinde yer alan her meyve için biri asıl biri yedek olmak üzere, aynı sağlıklı bakım standartına sahip 2 çiftçi ile anlaşır. Asıl çiftçinin ağaçlarına bir zarar gelmesi durumunda sağlıklı meyveler yedek çiftçiden tedarik edilir.
Ağaç aldım. Sonrasında süreç nasıl işliyor?
Cevabı Görüntüleyin
Ağaç alımının ardından, ödeme yaparken seçmeniz halinde size özel hazırlanan başlangıç kutusu adresinize gönderilir. Çiftçimiz ağacınızı fotoğraflayarak e-mail adresinize gönderir.Tarım platformu üzerinden ağacınızın bakım programını, hasata kalan zamanı ve tarla durumunu takip edebilirsiniz. Hasat mevsimi, çiftçimiz tarafından toplanan sağlıklı meyveler adresinize doğru yola çıkar.
Ağaç hediye ettim. Sonrasında süreç nasıl işliyor ?
Cevabı Görüntüleyin
Süreç 2 şekilde işliyor.
1.si ödeme yaparken isme özel ahşap kutuyı işaretlemeniz halinde arkadaşınıza özel hazırlayacağımız kutuyu size veya arkadaşınıza ileteceğiz ve ödeme sırasında belirttiğiniz email adresine kayıt maili iletilecek. Mail üzerinden kayıt olan arkadaşınızın ağaç sahipliği başlamış olacak
2.si kutuyu secmemisseniz,ödeme sırasında belirttiğiniz email adresine kayıt maili iletilecek. Mail üzerinden kayıt olan arkadaşınızın ağaç sahipliği başlamış olacak
Almış olduğum ağacı iade edebilir miyim/geri satabilir miyim?
Cevabı Görüntüleyin
Sitemizden alınan ağaçların geri iadesi alınmamaktadır.
Ağacı mı satıyorsunuz yoksa ağacın etrafındaki toprak parçasını mı?
Cevabı Görüntüleyin
Yasal olarak ağacın satılması mümkün olmadığından, Tarlamvar’da gerçekleşen alımlar ağaçlardan çıkan meyve sahipliği üzerinedir.
Satın almış olduğum ağaç kaç yıl benim kalıyor?
Cevabı Görüntüleyin
Ağaç sahipliği ücreti ödeme talimatı devam ettiği müddetçe ağaç sahipliği devam eder. Örneğin, 1 yıllık mandalina ağacı sahiplenmeniz durumunda, sadece satın aldığınız yılın Kasım ayında mandalinalarınızı alırsınız. Tarlamvar.com üzerinden ağaç sahiplik süresini değiştirme veya satın alırken ağaç sahiplik süresini arttırma şansınız mevcut.
Ağacımın zarar görmesi durumunda (hastalık, doğal afet vs.) zararım nasıl karşılanacak?
Cevabı Gizleyin
Ağacınızın hastalanması veya yanması durumunda, zarar gören ağacınızın yerine, onayınızla beraber çiftliğimizde yer alan başka bir ağacı tedarik ediyoruz.
Ben bir çiftçiyim ve sisteme dahil olmak istiyorum, ne yapmam gerekiyor?
Cevabı Görüntüleyin
Çok güzel, çiftçilerimizde aradığımız 2 özellik var. Küçük aile çiftçisi olmaları ve Organik veya İyi Tarım sertifikasına sahip olmaları. Siz de bu özelliklere sahipseniz. Anasayfa'da yer alan Çiftçi Kayıt formunu doldurabilirsiniz. En kısa zamanda ziraat mühendislerimiz sizinle iletişime geçecek.
Sisteme giriş yapmam için almam gereken minimum ağaç sayısı nedir?
Cevabı Görüntüleyin
Tarlamvar ailesine mininum 1 ağaç alarak katılabilirsiniz.
Ağaçların bakımı noktasında çiftçilerden özel isteklerde bulunabilir miyiz?
Cevabı Görüntüleyin
Tarlamvar çiftliklerinin tamamında organik veya iyi tarım uygulamaları yapılmaktadır. Bu uygulamalar ile ağaçların ihtiyaç duyduğu su ve mineral miktarları gelişimleri için en uygun oranda belirlenmektedir. Ağaç bakım faaliyetlerinin dışına çıkmak ve fazladan girdi (su, gübre vb.) sağlamak ağaçlara zarar verebileceği için özel istekleri kabul edemiyoruz
Farklı kurum ve kişilere ağaç bağışında bulunmam mümkün mü?
Cevabı Görüntüleyin
Elbette, Tarlamvar ile sevdiklerinize ağaç hediye edebilir veya anlaşmalı olduğumuz STK'lardan dilediğinize bağış yapabilirsiniz.
Çalışanlarımıza ve iş ortaklarımıza ağaç hediye etmek istiyoruz. Nasıl bir yol izlemeliyiz ?
Cevabı Görüntüleyin
Kurumsal hediyeler ve toplu alımlar için iletisim@tarlamvar.com adresinden bizlerle iletişime geçebilir, tüm hediye süreçlerini beraber tasarlayabiliriz.